Oh, my oh! Hírek az -animés- nagyvilágból


Drága olvasóim!
Folytatódik a Oh, my Oh! azaz hírek az havi/szezonális megjelenésekről.
Lehet ez könyv, film, sorozat vagy akár anime is. 
A mostani cikkben összegyüjtöttem nektek az áprilisban megjelenő animéket.


*kattints az eredeti méretért. 


 

Shingeki no Kyojin második évadát nem kell magyarázzam, szerintem aki valamennyire is kedveli az Attack on Titant bizonyos, hogy alig bírta kivárni. Április elsejétől startol.
A Souryo to Majiwaru egy romantikus dráma sorozat, tizenkettő várható epizóddal. A történet egy srácról szól, aki találkozik rég elfeledett osztálytársával, és pár meg nem gondolt pohárka szaké után olyat tesznek, amit nehéz visszacsinálni. Ez mind szép és jó, csakhogy főszereplőnk a családi vállalkozást átvéve papként éli mindennapjait.
Sekai no Yami Zukan, nem meglepő, hogy a listámon van. Kicsit retro stílusban próbálja nekünk megmutatni azokat a városi legendákat, átkokat, természetfeletti lényeket, ufókat, akármiket amikben eddig nem hittünk.
A Starmyut sem kell magyarázzam, sokan odáig vagytok a bishounen és zenés animéktől, hát ez is olyan. Április negyedikétől startol.



Ha valaki szerette a Charlotte c. animét, az a Sakurada Reset-et is imádni fogja. Megszólalásig szinte ugyanaz a történet. Középiskolások különleges képességekkel, akik egy klubbá állnak össze.
Talán a szezon legvártabb animéje a Boruto, mert hát mindenki életébe valamilyen szerepet betöltött a Naruto, ennek folytán pedig furdal a kíváncsiság, hogy milyenre sikerül végül.
Adott nekünk egy apró termetű tanár, aki négy különböző személyiségű herceget akar ráncba szedni. Ez a Oushitsu Kyoushi Haine.
A Love Kome, pedig hasonlóképp az eddigi vígjátékokhoz, a rizsszemek világába kalauzol bennünket, ahol pedig öt bishounenné alakult rizsszem küzd a népszerűségért az akadémián.



 

A Kabukibu!-ról tudni kell, hogy már alapjáraton a címbe benne van az, hogy mit takar. Adott egy fiú, aki rajong a kabukiért, ami egy japán színművészeti ág a lényege annyi, hogy énekelni és táncolni kell egyszerre. Csakhogy a középiskolába ahová kerül, nincs ilyen klub, ezért legjobb barátjával alapít egyet és mindenféle bonyodalmakba keveredik a dráma klubosokkal.
Ki ne tudna mesélni a felnőtté válás nehéz és rögös útjáról? Hát annak ajánlom a Tsuki ga Kirei -t ami a maga módján mutatja be azt, hogy négy főszereplőnknek milyen nehézségekkel is kell megbirkóznia a végzős években. Első szerelem.
Aki szereti a Sci-fi-t annak ajánlom a Seikaisuru Kado-t, ami tulajdonképp az űrlények kedvelőinek kedvez (háhá, micsoda szófordulat). Ugyanis egyik nap egy Kado nevű kocka, amely az égből ereszkedik le, elnyel egy teljes magánrepülőt mind a 252 utasával együtt. Itt aztán hősünk találkozik az űrlénnyel, aki kapcsolatot kíván teremteni az emberekkel.
Végül pedig nagy kedvencem még a régi időkből, amely most teljesen új kabátot húzhat magára ez a Berserk lesz. 







A Kenka Banchou Otome: Girl Beats Boys megszólalásig olyan, mint a modern Ouran High School Host Club, csak itt jóval erősebb karaktereket kapunk. Elég durva a dolog, ugyanis két testvér helyet cserél, így a lány kerül a fiú suliba és kell a bandavezérré válnia, míg a fiú (aki titkon női ruhákat hord, mivel crossdresser) a lányiskolába iratkozik be. Totál bonyodalom, de meglátjuk azt mit hoz a maga tíz perces részeivel.
Míg a Room Mate: One Room Side M egy teljesen más  vonalt közelít meg. Aki látta a One Room sorozatot, az tudja milyen bishounenek rejtőznek benne. Ez egy öt perc/rész spin-off lesz, amiben drágáink alakítják a nézők szomszédait. Jónak ígérkezik.
És akkor sorban a következő a Fukumenkei Noise, amelynek nem véletlen van a címében az angol "noise" szó. Főszereplőnk nagyon szeret énekelni, de amikor az életébe beütnek a sötét fellegek, és még barátja is elhagyja, mindent abbahagy. Valamiféle kiabálási kényszer alakul ki nála, aminek hatására szájmaszkot hord, hogy csitítsa minimálisan. Ekkor találkozik Yuzuval, aki megszereteti vele a hangját, és még a középiskolai bandába is belép.
Az Uchouten Kazoku-t nem kell magyarázzam senkinek. Nekem az első évad nagyon tetszett, szóval kíváncsian várom, mit tudnak még kihozni belőle így a második szériára. Április tizenegytől debütál.
Maga a Re:Creators egy elég jól összerakott manga volt. Amikor Mizushino Shouta mangáinak és könyveinek szereplői életrekelnek és megtudhatjuk a véleményüket arról, milyen is abba a világba élni, olyannak lenni amilyennek megírtak. Hát, a meganimált verzióra baromi kíváncsi vagyok.
Végül pedig, a Shingeki no Bahamut is elég szép nézőközönséget hozott össze magának, hát még a Genesis,amely a Virgin Soul-ban folytatódik, csak új főhősnőt kapunk Nina Drango személyében.




Nincsenek megjegyzések:

Üzemeltető: Blogger.